Materiale de învățare

Dragi elevi,

Ne aflăm într-o perioadă dificilă în care trebuie să rămânem încrezători dar să gândim realist, să nu devenim captivi știrilor negative și să încercăm să ne protejăm. Suspendarea cursurilor are rolul de a preveni răspăndirea virusului dar vă rugăm să înțelegeți că nu ne aflăm în vacanță, rămâneți cât mai mult în casă, limitați ieșirile la minimul necesar.

Noi vom încerca să ținem cât mai mult legătura comunicând on-line. Veți găsi pentru început materiale de învățare pe site-ul școlii iar ulterior, după ce vă veți activa conturile primite, veți participa  la lecțiile organizate pe platforma G Suite for Education.

Vom fi împreună și în perioada următoare și vom trece cu bine prin ceea ce urmează!

Să fim sănătoși!

Colectivul de cadre didactice al Colegiului Tehnic “Maria Baiulescu” Brașov